Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Про нове шкільне харчування

      Відділ освіти розглядає можливість впровадження нового проекту з покращення культури харчування закладів загальної середньої освіти району, засноване кулінарним експертом Євгеном Клопотенком.

       Метою проекту “Нове шкільне харчування” є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках проекту Євгеном Клопотенком було розроблено “Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах”(далі-Збірник), а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні по всій Україні.

     У 2017 році команда Євгеном Клопотенком отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України. Результатом реалізації проекту, на основі відгуків більш ніж 1500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до Збірника. А в грудні 2018 року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів видала Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яким надано дозвіл на впровадження програми.

      Павло Хобзей, перший заступник Міністра освіти і науки України, відзначив, що проект “Нове шкільне харчування”, пов’язаний із одним із напрямків концепції “Нової української школи”, яку впроваджує та реалізує Міністерство освіти та науки України, а саме збереження здоров’я.

    Міністерство зацікавлене у реалізації проекту “Нове української шкільне харчування” у закладах шкільної освіти по всій Україні.

      Відділ освіти пропонує ознайомитись зі “Збірником рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах” до 01.10.2019 року та запропонувати своє індивідуальне двотижневе примірне меню до 07.10.2019 року. Подальша робота з упровадження нового шкільного харчування проводитиметься протягом жовтня 2019 року.

        Із більш детальною інформацією щодо впровадження «Нового шкільного харчування» за Є. Клопотенком можна ознайомитись за посиланням >>« повернутися до списку новин