Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Демонстраційне заняття для учителів фізичної культури та Захисту Вітчизни

      27.09.2019 р. відповідно до наказу відділу освіти Свалявської РДА від 24.09.2019 р. № 165 "Про проведення демонстраційного заняття для учителів фізичної культури та Захисту Вітчизни", з метою системного підходу до навчально-методичного забезпечення освітнього процесу, Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру "Сокіл"("Джура") та плану заходів з його реалізації, на базі Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відділом освіти організовано демонстраційне заняття для вчителів фізичної культури та Захисту Вітчизни.

      У зазначеному заході взяли участь 19 учителів фізичного виховання, 6 учителів Захисту Вітчизни під керівництвом головного спеціаліста відділу освіти Дребітко М.В. та голови методичного об’єднання учителів фізичної культури та Захисту Вітчизни Поповича В.В. Вчитель фізичної культури Керецьківської ЗОШ Бучмей М.І. ознайомив учасників з етапами та правилами Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"("Джура"). Учні школи продемонстрували свої вміння та навички з проходження деяких етапів смуги перешкод, яка буде поставлена на районних іграх «Сокіл» («Джура») в середньої вікової ктегорії, а саме:

1. Перенесення потерпілого. Учні продемонстрували правильність укладання потерпілого на ноші, його транспортування пересічною місцевістю, вибір тактики при тій чи іншій кількості учасників, послідовність дій групи у надзвичайних ситуаціях.

2. Переправлення за допомогою горизонтального маятника. Група долала умовний потічок, переносячи на собі вантаж.

3. Подолання заболоченої місцевості по колодах за допомогою жердин. Учасники продемонстрували варіанти подолання етапу в парах та по одному.

4. Подолання умовного яру по паралельних мотузках та переправа по колоді через яр. На цьому етапі учасникам вантаж на собі переносити забороняється, тож вони переправляють його за допомогою допоміжної мотузки. Учасники показали два способи переправлення вантажу – по одному рюкзаку і по кілька.

      На другому етапі навчання вчителі мали можливість самі пройти ту саму смугу перешкод. Також учителям було продемонстровано проходження умовно більш складніших перешкод з індивідуальними системами страховки: переправа по паралельних мотузках та навісна переправа.

      По завершенню показового навчання відбулись два способи вишколу для учасників – особисте проходження етапів та робота в команді (самонаведення етапів та організація супроводу і страховки для учасників). У ході роботи освітяни мали змогу ознайомитись з сучасним альпіністським спорядженням, побачити, як воно використовується і де застосовується.

       Завершальним етапом гри стало підбиття підсумків навчання, де кожен із учасників мав можливість внести свої пропозиції до плану реалізації заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

      Відділ освіти продовжуватиме реалізацію Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру "Сокіл"("Джура"), залучаючи якомога більше закладів освіти району.« повернутися до списку новин