Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Інструктивно-методична онлайн-нарада з директорами ЗЗСО

Інструктивно-методична онлайн-нарада з директорами ЗЗСО

 

26 травня 2020 року відділ освіти Свалявської РДА провів інструктивно-методичну онлайн-нараду з директорами ЗЗСО. На порядок денний винесено питання, які на сьогодні є приорітетними для освітян: про організоване завершення 2019-2020 навчального року; про проведення ДПА у формі ЗНО; про видачу свідоцтв про базову та повну освіту; про підсумки атестації та проходження курсів підвищення кваліфікації; про щорічні відпустки та різне.

Щодо питання про організоване завершення 2019-2020 навчального року головний спеціаліст відділу освіти Надія Чубар наголосила, що у межах академічної автономії питання організації освітнього процесу, виконання освітніх програм, навчального плану є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників, про що йдеться у листі-роз'ясненні МОН від 16 квітня 2020 року №1/9-213. 

Лист роз'яснює організацію оцінювання в умовах дистанційного навчання із застосуванням:

  • поточного, формувального та підсумкового оцінювання;
  • оцінювання учнів 1-2-х класів та 3-х пілотних класів НУШ;
  • підсумкового оцінювання учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою.

Також наголошено, що МОН рекомендує закладам «завершити навчальний рік відповідно до структури, визначеної закладом загальної середньої освіти на початок навчального року, а також з урахуванням виконання календарно-тематичних планів» та звертає увагу, що оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.

Керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендовано розробити і затвердити графіки видачі свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів з урахуванням протиепідеміологічних вимог. Учням 1-8-х, 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н.р.

Під час календарно-тематичного планування на 2020-2021 навчальний рік міністерство рекомендує суттєве збільшення навчального часу на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній рік, а у 2-11-х класах провести вхідне оцінювання учнів для діагностування рівня навчальних досягнень за попередній навчальний рік.

Із метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема останні дзвоники та випускні вечори.

Крім того, роз'яснення містить інформацію про особливості зарахування учнів до 5-х класів закладів загальної середньої освіти.

Методист відділу освіти Інна Абель ознайомила учасників онлайн-конференції із питаннями проведення ДПА у формі ЗНО, а також особливостями видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту. Наголосила, що заклади освіти можуть отримати додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту, всю іншу випускну документацію – після видачі департаментом освіти і науки.

Інна Анатоліївна зауважила на деяких особливостях проведення ДПА у формі ЗНО в умовах карантину, зокрема зазначила, що орієнтовною датою проведення пробного ЗНО є 15 червня з української мови та 17 червня – з інших предметів. Основне ЗНО розпочинається 25 червня (математика) і закінчується 17 липня (хімія). Результати усіх предметів буде відомо орієнтовно 27 липня 2020 року, а вручення свідоцтв про повну середню освіту відбудеться у кінці липня.

Крім того, наголосила на кількості педагогічних працівників, необхідних для проведення пробного та основного ЗНО. Зазначила, що пробне ЗНО проходитиме у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, а основне – у Свалявських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №3 (два корпуси). Насамкінець наголосила на особливостях оформлення цьогорічних відпусток водіїв шкільних автобусів, які беруть участь у ЗНО-2020.

Щодо питання про підсумки атестації та курси підвищення кваліфікації завідувач РМК Ельвіра Приходько зауважила, що атестацію педагогічних працівників проведено відповідно до законів України «Про освіту» (стаття 50), «Про дошкільну освіту» (стаття 32), «Про позашкільну освіту» (стаття 25), «Про повну загальну середню освіту» (стаття 48), з метою активізації їх професійної діяльності, стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня фахової майстерності, розвитку творчої ініціативи, забезпечення ефективності освітнього процесу.

Базовим документом, який регламентує порядок атестації педагогічних працівників, є Типове положення про атестацію педагогічних працівників України, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 року № 930, зареєстроване у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року № 1255/18550.

У 2020 році в Свалявському районі проатестовано 167 педагогічних працівників. Із них: 126 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, 31 – закладів дошкільної освіти, 4 – педагогічні працівники районного Будинку школярів, 1 педпрацівник Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, 1 педагогічний працівник Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр», 4 – педагогічні працівники комунального некомерційного підприємства «Обласний Будинок дитини». Проатестовано на відповідність займаній посаді 4 директорів та 3 заступників директорів закладів загальної середньої освіти, 1 директора закладу позашкільної освіти та 7 завідувачів закладів дошкільної освіти.

Кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» присвоєно 12 педагогам, 64 – встановлено відповідність раніше присвоєній категорії. Педагогічні звання «старший учитель» присвоєно 12 учителям, 25 – встановлено відповідність раніше присвоєному званню «старший учитель», 2 – присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», 3 – встановлено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист», 2 – встановлено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист».

Методичні розробки вчителів, які атестувалися на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист», «вихователь-методист», схвалено науково-методичною радою Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та рекомендовано до використання.

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 30 березня 2020 року № 23-к «Про окремі питання проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину» засідання атестаційної комісії ІІ рівня були проведені 14 квітня 2020 року без безпосередньої участі атестованих педагогічних працівників із врахуванням узагальнених довідок про вивчення системи роботи педагогічних працівників членами атестаційної комісії відділу освіти та клопотань атестаційних комісій закладів освіти. Скарг до атестаційної комісії ІІ рівня не надходило.

Одночасно наголошено, що відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 року № 930 зі змінами, наказів департаменту освіти і науки облдержадміністрації 17.09.2019 № 72-к «Про атестацію педагогічних працівників у 2020 році», 18.10.2019 № 81-к «Про затвердження списку педагогічних працівників, які будуть атестуватися у 2019/2020 навчальному році атестаційною комісією ІІІ рівня та графіка засідань атестаційної комісії», 30.03.2020 № 23-к «Про окремі питання проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину», у 2020 році атестувалися двоє методистів районного методичного кабінету відділу освіти Свалявської райдержадміністрації.

Атестаційною комісією ІІІ рівня департаменту освіти і науки облдержадміністрації, за результатами вивчення матеріалів із досвіду роботи методистів, прийнято рішення про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» методистам районного методичного кабінету відділу освіти Власик Наталії Михайлівні та Островці Надії Василівні.

У питанні про щорічні відпустки головний бухгалтер відділу освіти Мирослава Бойчин попередила присутніх керівників про своєчасне подання графіків відпусток і табелів заміни для належної та вчасної виплати заробітної плати освітянам району. 

У різному Оксана Пилипанинець, методист РМК наголосила на збереженні мережі гуртків у закладах освіти району, на покращення роботи та результативності позашкільної освіти та національно-патріотичне виховання учнів. Методист звернула увагу на технічний стан шкільних автобусів та медичний огляд водіїв. Одночасно було відзначено оригінальність «Параду вишиванок», який висвітлено на сайтах закладів освіти та соціальних мережах, акцентувала увагу на важливості збереження народних традицій.
Валентина Скрип, методист РМК повідомила, що зроблено замовлення на підручники для 3 і 7 класів відповідно до вимог та зауважила, підручники для 7 класу не будуть видані (перевидані) у повному обсязі.

Начальник відділу освіти Едіта Грабар подякувала керівникам за плідну та належну роботу у 2019/2020 навчальному році та наголосила, що цьогорічна дистанційна форма навчання була для всіх новою, однак усі достойно пройшли ці випробування, показавши свій високий професійний рівень.

У нараді директорів також взяв участь голова Свалявської РДА Роман Тарабій.

Надія Чубар,

головний спеціаліст відділу освіти« повернутися до списку новин