Відділ освіти Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області

Перевезення учнів

         Згідно зі статтею 14 Закону України «Про освіту» та статтею 21 Закону України «Про загальну середню освіту» місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

           Відповідно, у Свалявському районі за 2018-2019 навчальний рік відділом освіти Свалявської райдержадміністрації було організовано перевезення учнів до місця навчання і додому. Перевезення здійснювали п’ять шкільних автобусів, які  перевозили 287 учнів, та два приватні перевізники, з якими відділом освіти було укладено угоду на перевезення 280 дітей із сіл (Тибава, М.Мартинка, Стройне, Черник) до місця навчання і додому.

         У 2018 – 2019 н.р.  на утримання автобусів було використано:

         – на запчастини: І семестр – 41 000  грн.,  ІІ семестр – 12 138 грн.,

         – на шини – 45 000 грн.,

         – на дизельне паливо – 210 164  грн.,

         – на страховку – 6840 грн.

         Перевізникам за цей період було  відшкодовано 152 146,1 грн.

         Перевезення шкільними  автобусами та приватними перевізниками здійснювалося  згідно із затвердженими маршрутами та відповідно до виданих директорами закладів загальної середньої освіти наказів. Всі автобуси було забезпечено аптечками, вогнегасниками та іншим необхідним для перевезення обладнанням. У водіїв були наявні всі необхідні документи для здійснення перевезень.

         Відповідальні педагогічні працівники за перевезення учнів щоденно вели  облік дітей, яких перевозили до школи та додому. Відділ освіти організовував проходження у визначені терміни технічного огляду, на який було витрачено 3 600 грн. Відповідно до вимог щоденно здійснювався медичний огляд водіїв.

         Питання перевезення учнів систематично розглядалося на нарадах та колегії відділу освіти.

          

 

 О.Пилипанинець, методист відділу освіти« повернутися до списку новин